Bezpieczna woda :)

Bezpieczna zabawa nad wodą

Już 9 września we Wrocławiu rozpocznie się kurs kierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat. Choć wakacje mają się ku końcowi, dzieci będą mogły przedłużyć swoją przygodę z wodą i spróbować swoich sił m.in. w nurkowaniu pod okiem doświadczonych instruktorów.

Wszyscy dorośli wiedzą, jak bardzo zdradliwą może się okazać woda, zwłaszcza dla dzieci, dla których kąpieliska są jedną z najbardziej ulubionych rozrywek w upalne dni. Niestety w szkołach rzadko wspomina się młodzieży, o czym zawsze należy pamiętać przed wejściem do wody i już w czasie pływania. Dlatego Akademicki Klub Płetwonurków „Pirania” postanowił w formie zajęć basenowych i warsztatowych pokazać uczestnikom, jak można się dobrze i bezpiecznie bawić nad wodą.

W ramach cotygodniowych spotkań, dzieci umiejące już pływać będą mogły podszkolić swoje umiejętności, dowiedzą się czego należy unikać i jakiej pomocy udzielić w razie wypadku. Głównym elementem kursu będzie nauka nurkowania i ratownictwa wodnego. BezpiecznaZabawaNadWoda.pl jest pierwszą taką ofertą skierowaną dla szerszego grona osób – cały sprzęt będzie zapewniony w ramach kursu, którego koszta prawie całkowicie pokrywa dofinansowanie Gminy Wrocław. Po takim kursie osoby chętne będą mogły za dodatkową opłatą uzyskać stopień nurka młodzieżowego.

Klub Pirania działa już od ponad 40 lat (1969). Zafascynowani nurkowaniem członkowie dążą do poznania świata podwodnego. „Różni ludzie, jedna pasja KlubPirania.pl. Naszą pasją jest nurkowanie!” To ich misja. Ludzie z Piranii szkolą płetwonurków w systemie CMAS oraz NAUI. Organizują wyprawy nurkowe krajowe i zagraniczne. Prowadzą prace podwodne, uczestniczą w badaniach naukowych, uczą pływać, organizują imprezy sportowo-widowiskowe, zawody sportowe, czas wolny dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich rodziców, którzy chcieliby, by ich dzieci przeżyły kolejną przygodę, spróbowały czegoś tak wyjątkowego jak nurkowanie i zdobyły nowe, przydatne umiejętności, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i zapisu swoich pociech.

Kontakt:
Marcin Reif
505-861-372
info@KlubPirania.pl